29 września 2022 r. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Marnowaniem Jedzenia. W tym dniu miło nam poinformować o kolejnej transakcji przy której kancelaria SSK&W doradzała.

Doradzaliśmy funduszom VC – Satus VC oraz CofounderZone a także aniołom biznesu (w gronie aniołów znaleźli się: Arkadiusz Krupicz i Piotr Czajkowski (założyciele Pyszne.pl), Marcin Celejewski (wcześniej m.in. członek zarządu Adamed Pharmy, szef PKP Intercity i LOT-u), Bartosz Ciołkowski (dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w Mastercardzie Europe) i Piotr Markowski (m.in. były szef technologii T-Mobile Polska)) przy koinwestycji w Foodsi.

Foodsi to aplikacja założona przez Mateusza Kowalczyka i Kubę Fryszczyna pozwalająca restauracjom i sklepom sprzedawać nadwyżki jedzenia, zamiast je wyrzucać. Nabywcy kupują je nawet za jedną trzecią ceny, a przedsiębiorcy zyskują dodatkowy przychód i potencjalnie nowych klientów. Zarezerwowane paczki można odebrać tego samego lub następnego dnia przed zamknięciem lokalu, a ich zawartość jest zawsze niespodzianką – zależy np. od obowiązującego menu.

Więcej: https://www.pb.pl/wspoltworca-pyszne-pl-zaczal-inwestowac-w-start-upy-1165062

Doradztwo obejmowało przygotowanie raportu prawnego due diligence i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej.

Satus VC jest funduszem współfinansowanym przez PFR Ventures w ramach programu Starter.

CofounderZone jest platformą łączącą doświadczonych przedsiębiorców ze start-upami. Fundusz współpracuje ściśle ze stworzoną przez siebie siecią Aniołów Biznesu, która dostarcza wartość dodaną poprzez indywidualne podejście do strukturyzacji i finansowania transakcji na rynku prywatnym oraz korzysta z potencjału merytorycznego, kontaktów i doświadczenia jej członków. Obejmuje ona właścicieli przedsiębiorstw oraz menedżerów korporacji, którzy chcą inwestować swój czas i kapitał w rozwijające się, innowacyjne spółki.

SSK&W świadczy usługi na rzecz funduszy VC przy inwestycji w spółki technologiczne (w ramach rund pre-seed, seed i kolejnych rund, w tym preIPO), a także przy wyjściu z inwestycji.

Szybki kontakt

Not readable? Change text. captcha txt