Kancelaria SSK&W doradzała założycielom Travelai oraz Mindento przy pozyskaniu finansowania VC odpowiednio od SpeedUp (w przypadku Travelai) oraz JR Holding ASI (w przypadku Mindento).

Doradztwo obejmowało negocjowanie dokumentacji transakcyjnej osobno dla każdej ze spółek zgodnie z instrukcjami udzielonymi kancelarii przez założycieli – Jarosława Tkaczyka i Łukasza Andrzejewskiego.

Mindento jest pierwszą firmą Europy Środkowej, która zmienia sposób zarządzania podróżami służbowymi i wydatkami pracowników. Ideą Spółki było stworzenie rozwiązania w pełni elektronicznego, automatyzującego procesy „Travel & Expense” i przynoszącego realne oszczędności, a tym samym „twarde” korzyści. MINDENTO osiągnęła to kierując się od samego początku możliwościami jakie daje digitalizacja i automatyzacja, stosując jednocześnie podejście end-to-end/all-in-one. Travelai, z kolei, realizuje projekt badawczo-rozwoju majacy na celu stworzenie algorytmu rekomendacji decyzji zakupowych w zakresie podróży służbowych i wydatków pracowników, które następnie będzie wykorzystywany przez Mindento.

Dziękujemy, w szczególności – Jarosławowi Tkaczykowi – za  wybranie kancelarii jako doradcy przy obu procesach, zaś prowadzącym transakcje ze strony SpeedUp – Tomaszowi Czaplińskiemu oraz JR Holding ASI – Annie Myszor – gratulujemy transakcji!

SpeedUp Venture Capital Group to grupa funduszy inwestujących na wczesnych etapach rozwoju przedsiębiorstw. Inwestycja w Travelai została dokonana przez fundusz SpeedUp BRIdge Alfa. Więcej o funduszach inwestycyjnych grupy: https://speedupgroup.com/fundusz/

JR HOLDING ASI to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Zgodnie ze strategią, firma w bieżącym roku zamierza rozwijać portfel zwiększając jego dywersyfikację, inwestując w najbardziej perspektywiczne przedsięwzięcia, uruchamiając nowe projekty inwestycyjne oraz zadebiutować na rynku głównym GPW.

SSK&W świadczy usługi na rzecz założycieli począwszy do założenia spółki, obsługę bieżącą, po pozyskanie finansowania od aniołów biznesu i funduszy VC a wreszcie przy IPO lub sprzedaży biznesu do partnera strategicznego.

Szybki kontakt

Not readable? Change text. captcha txt