Kancelaria SSK&W doradzała funduszowi VC – Open Innovation by YouNick Mint oraz koinwestorom przy inwestycji w Intelliseq.

Doradztwo obejmowało przygotowanie raportów due diligence koinwestorów, raportu due diligence Intelliseq i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej.

Kancelaria współpracowała w tych tematach ściśle z zespołem funduszu – w szczególności z głównym prawnikiem – Pawłem Pałaszem. Transakcję ze strony funduszu prowadził Aleksander Kłósek – partner zarządzający przy wsparciu Rafała Roszaka – również partnera zarządzającego.

Intelliseq to startup założony przez czwórkę naukowców z Polskiej Akadamii Nauk, który automatyzuje analizę danych genetycznych.

Rundzie przewodził fundusz YouNick Mint, a oprócz niego udział w niej wzięli także dotychczasowi akcjonariusze m.in.: giełdowy fundusz Unfold.vc oraz Marcin Mańdziak, prezes Europejskiego Funduszu Medycznego.

Więcej o transakcji:

https://www.pb.pl/intelliseq-jest-gotow-na-american-dream-1168672

https://mycompanypolska.pl/artykul/intelliseq-zebral-75-mln-zl-na-dalsza-ekspansje-i-rozwoj-technologii-do-analizy-dna/10535

Po raz kolejny dziękujemy za wsparcie Szymonowi i Idze w ramach naszej transakcji funduszu YouNick Mint (działającemu w modelu Otwarte Innowacje). Mamy nadzieję, że to nie ostatnia transakcja w tym gronie – komentuje Aleksander Kłósek – partner zarządzający funduszu.

Open Innovation by YouNick Mint to fundusz zarządzany przez współpracujący ze sobą od lat praktyków biznesowych z obszarów healthcare oraz industry 4.0.  Wielkość funduszu wynosi 57 MLN PLN. Fundusz przeprowadził kilka inwestycji, w tym w Bluekey oraz Intelliseq.

SSK&W świadczy usługi na rzecz funduszy VC przy inwestycji w spółki technologiczne (w ramach rund pre-seed, seed i kolejnych rund, w tym preIPO), a także przy wyjściu z inwestycji.

Szybki kontakt

Not readable? Change text. captcha txt