Kancelaria SSK&W doradzała funduszowi VC – Open Innovation by YouNick Mint oraz koinwestorom przy inwestycji w BlueKey celem realizacji przez Bluekey sp. z o.o. projektu z zakresu Connected Realities.

Doradztwo obejmowało przygotowanie raportów due diligence koinwestorów, raportu due diligence BlueKey i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej. Kancelaria współpracowała w tych tematach ściśle z zespołem funduszu – w szczególności z głównym prawnikiem – Pawłem Pałaszem. Transakcję ze strony funduszu prowadzili: Rafał Roszak oraz Aleksander Kłósek – partnerzy zarządzający.

Celem BlueKey sp. z o.o. jest stworzenie unikalnej wartości, dzięki łączeniu ze sobą świata materialnego i wirtualnej rzeczywistości, przez wykorzystanie wzajemnych interakcji pomiędzy nimi oraz tworzenie na tej podstawie nowych produktów na płaszczyźnie działalności związanej z wirtualnymi Escape Roomami.  Zob. szerzej: https://comparic.pl/gamedust-wspiera-bluekey-w-tworzeniu-unikalnej-platformy-vr-dla-escape-roomow/

Dziękujemy za wsparcie zespołowi SSK&W – Szymonowi i Idze w ramach pierwszej transakcji nowego funduszu YouNick Mint w ramach programu Otwarte Innowacje. Współpraca przebiegała wzorcowo dzięki czemu udało się zamknąć transakcję jeszcze w 2021 r. – komentuje Rafał Roszak – partner zarządzający funduszu.

Open Innovation by YouNick Mint to fundusz zarządzany przez współpracujący ze sobą od lat praktyków biznesowych z obszarów healthcare oraz industry 4.0.  Wielkość funduszu wynosi 57 MLN PLN, a inwestycji w BlueKey była jego pierwszą inwestycją.

SSK&W świadczy usługi na rzecz funduszy VC przy inwestycji w spółki technologiczne (w ramach rund pre-seed, seed i kolejnych rund, w tym preIPO), a także przy wyjściu z inwestycji.

Szybki kontakt

Not readable? Change text. captcha txt