Kancelaria SSK&W doradzała akcjonariuszom Better Software Group S.A. przy pozyskaniu inwestora strategicznego – Spyrosoft S.A.

Doradztwo prawne kancelarii obejmowało przygotowanie dokumentacji transakcyjnej (list intencyjny, umowa sprzedaży akcji, umowa akcjonariuszy) negocjacje oraz koordynację całego procesu transakcyjnego (w tym procesu due diligence).

Więcej informacji w dzisiejszych wiadomościach prasowych:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Spyrosoft-kupuje-60-proc-akcji-Better-Software-Group-za-20-mln-zl-8318760.html

https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20220414/spyrosoft-inwestuje-w-better-software-group-bsg

Bartłomiej Lozia – Prezes Zarządu oraz Sławomir Piwko, Vice-Prezes Zarządu Better Software Group S.A. komentują: „Dziękujemy SSK&W – Szymonowi, i Idze za doradztwo prawne przy procesie transakcyjnym i zadbanie o nasze interesy. W dalszym ciągu czeka nas wiele działań do których będziemy potrzebować SSK&W – cieszymy się na tę dalszą współpracę”.

Poprzednio SSK&W doradzała przy wykupie akcjonariuszy mniejszościowych BSG.

Better Software Group S.A to dynamicznie rozwijający się software house z centralą we Wrocławiu i biurami w Warszawie oraz Oslo. Spółka dostarcza rozwiązania na wszystkie popularne platformy mobile, Smart TV, STB, web oraz inne urządzenia i gadżety konsumenckie. Better Software Group S.A to powstała w 2011 roku i zatrudnia 170 osób. W 2021 roku przychody spółki wyniosły 25 milionów złotych, zysk EBITDA niemal 5 milionów złotych, a dług netto 1,9 mln zł.

Spyrosoft to międzynarodowa firma z Wrocławia, która od 2016 roku oferuje kompleksowe usługi w zakresie tworzenia oprogramowania. Około 86 proc. przychodów firmy pochodzi z kontraktów zawieranych z klientami zagranicznymi, przede wszystkim z Wielkiej Brytanii, Niemiec i USA. Firma współpracuje z klientami z 8 krajów. Zdywersyfikowany portfel klientów obejmuje 6 specjalistycznych branż. Spółka prowadzi biura w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chorwacji, Stanach Zjednoczonych, Rumunii, Argentynie oraz Indiach.

W 2021 r. przychody Grupy Spyrosoft wzrosły o 54% do 174 mln zł, zysk EBITDA zwiększył się o 24% do 32 mln zł, podczas gdy zysk netto wzrósł o 37% do 17 mln zł.

SSK&W świadczy usługi na rzecz dynamicznie rosnących spółek technologicznych począwszy od obsługi bieżącej, po pozyskanie finansowania, a wreszcie przy IPO lub sprzedaży biznesu do partnera strategicznego.

Szybki kontakt

Not readable? Change text. captcha txt