Kancelaria SSK&W doradzała najpierw funduszowi VC – bValue przy dezinwestycji dotyczącej Revolmatic sp. z o.o. do Frothstop, a następnie Frothstop (australijska firma rodzinna) przy inwestycjach w tę spółkę (secondaries oraz dokapitalizowanie w spółkę).

Revolmatic jest producentem w pełni automatycznego systemu nalewania piwa beczkowego, stworzonego w celu rozwiązania problemu dużych kolejek na imprezach publicznych. System spółki oferuje w pełni automatyczny nalewak z ekranem dotykowym i automatycznym dozownikiem kubków, w którym obrotowy stół ustawia kubki bezpośrednio pod rurą napełniającą kubek świeżym piwem, sterowaną za pomocą aplikacji za pośrednictwem smartfona lub tabletu, umożliwiając organizatorom imprez uzyskanie dostępu do wygodnego i szybkiego dystrybutora piwa na swoje imprezy.

Kancelaria SSK&W doradzała bValue przy przygotowani dokumentacji dotyczącej wyjścia z inwestycji. Nowym inwestorem jest australijska firma rodzinna i jednocześnie klient Revolmatic Frothstop. Następnie SSK&W doradzała Frothstop przy transakcjach dotyczących nabycia udziałów w Revolmatic (secondaries) od jej dotychczasowych udziałów i dalszej inwestycji w spółkę. W wyniku tych transakcji, Frothstop jest teraz 30% udziałowcem Revolmatic i jej partnerem w Australii i poza jej granicami.

Todd Meredith – Prezes Frothstop – komentuje: Cieszymy się, że możemy zainwestować w Revolmatic jako naszą pierwszą bezpośrednią inwestycję poza Australią. Chętnie pomożemy Revolmatic w rozwoju i szybkim zwiększeniu sprzedaży. Jesteśmy również wdzięczni SSK&W jako naszemu doradcy prawnemu w Polsce za pomyślną realizację transakcji.

SSK&W świadczy usługi na rzecz założycieli począwszy do założenia spółki, obsługę bieżącą, po pozyskanie finansowania od aniołów biznesu i funduszy VC a wreszcie przy IPO lub sprzedaży biznesu do partnera strategicznego.

SSK&W świadczy usługi na rzecz funduszy VC przy inwestycji w spółki technologiczne (w ramach rund pre-seed, seed i kolejnych rund, w tym preIPO), a także przy wyjściu z inwestycji.

Szybki kontakt

Not readable? Change text. captcha txt