Kancelaria SSK&W po raz kolejny doradzała funduszowi VC – CofounderZone oraz aniołom biznesu przy koinwestycji w estońską spółkę – Mentorist (zob. poprzednia inwestycja: https://sskw.pl/aktualnosci/sskw-doradza-cofounderzone-oraz-aniolom-zrzeszonym-w-cobin-angels-przy-koinwestycji-w-mentorist/)

Mentorist to aplikacja mobilna ze streszczeniami książek, których treść jest przedstawiona w skrócony, praktyczny sposób. Dzięki temu czytelnicy mogą łatwo przyswoić wiedzę i wdrożyć ją w życie. Założycielem Mentorist jest Grzegorz Świerad.

Pomysł Grzegorza przekonał kolejny raz grupę inwestorów z klubu aniołów biznesu COBIN Angels, Bartosza Dobrzynskiego (wieloletniego szefa marketingu w Play), Jakuba Milera (CEO, EIT InnoEnergy CEE), oraz Przemysława Janiszewskiego (Proxy of the Management Board – Green Building, Unibep S.A.), którzy postanowili ponownie zainwestować w startup i wspomóc jego dalszy rozwój. Aniołem biznesu w tej rundzie jest również znany seryjny inwestor z Niemiec: Andreas Mihalovits.

Doradztwo obejmowało przygotowanie aktualizację raportu due diligence i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej.

CofounderZone jest platformą łączącą doświadczonych przedsiębiorców ze start-upami. Fundusz współpracuje ściśle ze stworzoną przez siebie siecią Aniołów Biznesu, która dostarcza wartość dodaną poprzez indywidualne podejście do strukturyzacji i finansowania transakcji na rynku prywatnym oraz korzysta z potencjału merytorycznego, kontaktów i doświadczenia jej członków. Obejmuje ona właścicieli przedsiębiorstw oraz menedżerów korporacji, którzy chcą inwestować swój czas i kapitał w rozwijające się, innowacyjne spółki.

SSK&W świadczy usługi na rzecz funduszy VC przy inwestycji w spółki technologiczne (w ramach rund pre-seed, seed i kolejnych rund, w tym preIPO), a także przy wyjściu z inwestycji.

Szybki kontakt

Not readable? Change text. captcha txt