Kancelaria SSK&W doradzała Medi Ventures VC przy inwestycjach VC w Pogaduszki oraz Virtual Monitor

Doradztwo obejmowało przygotowanie i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej (umowy inwestycyjnej wraz z załącznikami).

Pogaduszki to aplikacja, która dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji zamienia tradycyjne ćwiczenia logopedyczne na mobilne gry sterowane głosem dziecka. Dodatkowo moduł AI diagnozuje, które głoski w wymowie dziecka wymagają wsparcia logopedycznego i podsuwa dziecku odpowiednie do problemów gry i ćwiczenia.

Virtual Monitor to oprogramowanie służące do automatyzacji monitorowania badań klinicznych. Planuje zastąpić fizyczne wizyty monitorów badania klinicznego w szpitalach, zmniejszając w ten sposób koszty po stronie Pharma i CRO, a także automatyzując rejestrację danych.

Medi Ventures VC to fundusz zalążkowy utworzony i finansowany przez przedsiębiorców z USA (m.in. Marka Kowalczyka, Andy Koziarkiego oraz Suzanne Reade). Fundusz inwestuje w projekty technologiczne z potencjałem globalnym. Fundusz zainwestował w 12 spółek w Polsce z obszaru ochrony zdrowia, medtech czy biotech.

SSK&W świadczy usługi na rzecz funduszy VC przy inwestycji w spółki technologiczne (w ramach rund pre-seed, seed i kolejnych rund, w tym preIPO), a także przy wyjściu z inwestycji.

 

Szybki kontakt

Not readable? Change text. captcha txt
Transakcje M&A