Kancelaria SSK&W doradzała Hadatap sp. z o.o. oraz jej dotychczasowym udziałowcom: Panu Krzysztofowi Stalewskiemu, Panu Piotrowi Reszczykowi i Panu Arturowi Czarzyńskiemu przy pozyskaniu przez tę spółkę finansowania na rozwój od AVIA Capital.

Hadatap to polska firma, która wykonała najwięcej wdrożeń technologii RFID w kraju.

RFID (ang. Radio Frequency Identification) jest przełomową technologią umożliwiająca odczyt i przesyłanie danych przy pomocy fal radiowych. Dzięki wyposażeniu przedmiotów, produktów czy przesyłek w inteligentne etykiety (tagi) z mikrochipem i użyciu specjalnego czytnika można szybko ustalić, na jakiej półce znajduje się konkretna sztuka towaru.

Przy wykorzystaniu RFID żmudne i czasochłonne czynności jak monitorowanie stanu magazynów zostają zautomatyzowane, co skraca czas i obniża koszty tych procesów. Dlatego technologia jest coraz chętniej wykorzystywana przez firmy produkcyjne i logistyczne oraz sektor handlu, w tym e-commerce. Korzystają z niej również instytucje publiczne, jak sądy czy biblioteki.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z obsługi prawnej zapewnionej przez SSK&W.  Z Szymonem i Igą znamy się z innej transakcji, przy której nam doradzali (sprzedaż pakietu udziałów w grupie EBS do Avallon), więc wybór ich jako doradców był dla mnie i mojego wspólnika – Piotra – oczywisty” – komentuje Krzysztof Stalewski, udziałowiec Hadatap.

Więcej o transakcji:

https://www.privateequitywire.co.uk/2022/08/19/316893/avia-capital-invests-hadatap

https://www.dlahandlu.pl/technologie-i-wyposazenie/avia-capital-zainwestowal-w-hadatap-technologia-ma-przyspieszyc-obsluge-magazynow,110716.html

Doradztwo obejmowało wsparcie w toku badania due diligence i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej (umowa inwestycyjna, umowa wspólników, umowy managerskie).

AVIA Capital to pierwszy polski fundusz wzrostowy, wspierający polskich przedsiębiorców w ekspansji międzynarodowej. Fundusz inwestuje w spółki małej i średniej wielkości, które planują zwiększać skalę działania. Hadatap jest trzecią inwestycją AVIA CAPITAL po zakupie Pro-Project – jednego ze światowych liderów w obszarze rozwiązań do kontroli jakości medycznych urządzeń diagnostyki obrazowej, oraz Elinta Charge, litewskiego producenta stacji ładowania aut elektrycznych.

SSK&W świadczy usługi na rzecz założycieli, począwszy od założenia spółki, obsługę bieżącą, po pozyskanie finansowania od aniołów biznesu i funduszy VC, a wreszcie przy IPO lub sprzedaży biznesu do partnera strategicznego.

Szybki kontakt

Not readable? Change text. captcha txt