Kancelaria SSK&W doradzała funduszowi VC – CofounderZone oraz aniołom biznesu zrzeszonymi w COBIN Angels przy koinwestycji w estońską spółkę – Mentorist.

Mentorist to aplikacja mobilna ze streszczeniami książek, których treść jest przedstawiona w skrócony, praktyczny sposób. Dzięki temu czytelnicy mogą łatwo przyswoić wiedzę i wdrożyć ją w życie. Teraz, dzięki finansowaniu od grupy aniołów biznesu z klubu COBIN Angels oraz funduszu CofounderZone, startup chce zdobyć nowych użytkowników.

Mentorist powstał w 2018 roku jako odpowiedź na zalew nowych metod rozwoju osobistego. Dzięki jasno zaprezentowanym treściom, ułatwia autorefleksję i proces wewnętrznej transformacji, wdrażania nowych sposobów myślenia i nawyków. W tej chwili w aplikacji można znaleźć ponad 140 streszczenia książek w języku angielskim, między innymi “Principles: Life and Work” Raya Dalio czy “The 4-Hour Workweek” Timothy’ego Ferrisa. Sukcesywnie są też dodawane wersje audio.

“Wiedza to jedno, wdrażanie wiedzy to zupełnie inna rzecz” – powiedział CEO Mentorista, Grzegorz Świerad. “Gdy czytamy dobrą książkę samorozwojową, zazwyczaj wyobrażamy sobie siebie podejmującego kroki, aby zmienić coś w naszym życiu na lepsze. Niestety, rzadko podejmujemy działanie. Książki są dość abstrakcyjne oraz brakuje nam dodatkowej motywacji, aby tę wiedzę wdrożyć. Dlatego postanowiłem stworzyć produkt, który w tym pomoże – aplikacja mobilna, która powie co i jak właściwie powinno się zrobić oraz pomoże w całym tym procesie.”

Pomysł Grzegorza przekonał grupę inwestorów z klubu aniołów biznesu COBIN Angels, Bartosza Dobrzynskiego (wieloletniego szefa marketingu w Play), Igora Rusinowskiego (założyciela i prezesa Unilink), Jakuba Milera (CEO, EIT InnoEnergy CEE), Piotra Kuljona (Chief Product Officer, Makeitright) oraz Przemysława Janiszewskiego (Proxy of the Management Board – Green Building, Unibep S.A.), którzy postanowili zainwestować w startup i wspomóc jego dalszy rozwój.

Doradztwo obejmowało przygotowanie raportu due diligence i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej. SSK&W koordynowała również pracę prawników z Estonii – TECH x LEGAL law firm.

COBIN Angels to uruchomiony w roku 2015 w Warszawie klub inwestorów indywidualnych (aniołów biznesu). Angażuje się w rozwój firm technologicznych o wysokim potencjale wzrostu. Współpracuje z prawie 100 aniołami biznesu. Od 2020 roku w ramach Kampusu Innowacji w Warszawie, wspólnie z CIC stworzy pierwszą wyspecjalizowaną Społeczność Inwestorów.

CofounderZone jest platformą łączącą doświadczonych przedsiębiorców ze start-upami. Fundusz współpracuje ściśle ze stworzoną przez siebie siecią Aniołów Biznesu, która dostarcza wartość dodaną poprzez indywidualne podejście do strukturyzacji i finansowania transakcji na rynku prywatnym oraz korzysta z potencjału merytorycznego, kontaktów i doświadczenia jej członków. Obejmuje ona właścicieli przedsiębiorstw oraz menedżerów korporacji, którzy chcą inwestować swój czas i kapitał w rozwijające się, innowacyjne spółki.

SSK&W świadczy usługi na rzecz funduszy VC przy inwestycji w spółki technologiczne (w ramach rund pre-seed, seed i kolejnych rund, w tym preIPO), a także przy wyjściu z inwestycji.

Szybki kontakt

Not readable? Change text. captcha txt