SSK&W doradzała funduszowi VC –  CofounderZone, aniołom biznesu, a także Ciech Ventures (w zakresie due diligence) przy koinwestycji w Ecobean.

Ecobean – założony m.in przez Marcina Koziorowskiego oraz Kacpra Kossowskiego – opracował technologię przetwarzania kawowego odpadu na zrównoważone materiały – olej kawowy, antyoksydanty, kwas mlekowy, dodatki białkowe i ligninę kawową – które są bezpośrednimi alternatywami produktów szeroko stosowanych obecnie przez różne gałęzie przemysłu: spożywczego, kosmetycznego, przetwórczego i farmaceutycznego. Ecobean współpracuje m.in. z AmRest, która jest operatorem takich marek jak Starbucks w Europie Środkowej, oraz operatorem wielomarkowych restauracji w Europie.

Transakcja przyciągnęła uwagę wielu mediów:

https://www.pb.pl/ecobean-chce-zarobic-miliony-na-fusach-1170889

Ecobean zamyka rundę finansowania. Przetworzy fusy z kawy w materiały przemysłowe

Doradztwo obejmowało przygotowanie raportu prawnego due diligence i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej.

CofounderZone jest platformą łączącą doświadczonych przedsiębiorców ze start-upami. Fundusz współpracuje ściśle ze stworzoną przez siebie siecią Aniołów Biznesu, która dostarcza wartość dodaną poprzez indywidualne podejście do strukturyzacji i finansowania transakcji na rynku prywatnym oraz korzysta z potencjału merytorycznego, kontaktów i doświadczenia jej członków. Obejmuje ona właścicieli przedsiębiorstw oraz menedżerów korporacji, którzy chcą inwestować swój czas i kapitał w rozwijające się, innowacyjne spółki.

Ciech Ventures to funduszu typu CVC należący do Ciech S.A. (notowanej na GPW).

SSK&W świadczy usługi na rzecz funduszy VC przy inwestycji w spółki technologiczne (w ramach rund pre-seed, seed i kolejnych rund, w tym preIPO), a także przy wyjściu z inwestycji.

Szybki kontakt

Not readable? Change text. captcha txt
Transakcje M&A