Kancelaria SSK&W doradzała założycielom Wireless Instruments – Michałowi Gorząd oraz Adrianowi Metelica, przy pozyskaniu finansowania od prywatnego funduszu z grupy Assay.

Doradztwo obejmowało przygotowanie i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej.

Wireless Instruments zajmuje się projektowaniem i produkcją anten telekomunikacyjnych, głównie do łączności bezprzewodowej IoT, 5G i LTE. Specjalizuje się w urządzeniach zewnętrznych zapewniających możliwość zamontowania modułów nadawczo-odbiorczych wewnątrz obudowy anteny. Wśród klientów znajdują się m.in. duże koncerny, takie jak ABB, GE, Honeywell, Orange France / Orange Maroc oraz Telekom Malaysia. Jednym z ciekawszych projektów Wireless Instruments w niedawnym czasie było dostarczenie specjalnie zaprojektowanych anten do komunikacji bezprzewodowej 5G/LTE/Wi-Fi w kilkuset punktach sieci szybkiego ładowania pojazdów Tesla na terenie Europy.  W 2023 roku Wireless Instruments planuje utworzyć spółkę zależną zajmującą się projektowaniem i produkcją systemów zasilania dla urządzeń telekomunikacyjnych. Projektuje też nową linię produktów antenowych, głównie 5G/IoT, przeznaczonych do pojazdów, pociągów i statków/jachtów.

SSK&W świadczy usługi na rzecz założycieli, począwszy od założenia spółki, obsługę bieżącą, po pozyskanie finansowania od aniołów biznesu i funduszy VC, a wreszcie przy IPO lub sprzedaży biznesu do partnera strategicznego.

Szybki kontakt

Not readable? Change text. captcha txt