Kancelaria SSK&W doradzała funduszowi VC – bValue przy koinwestycji wraz z aniołami biznesu w Berlingreen. Berlingreen produkuje urządzenie growbox IoT, który umożliwia łatwą hodowlę popularnych ziół, przypraw, warzyw i owoców w pomieszczeniach w pełni zautomatyzowany sposób. Użytkownik musi jedynie umieścić w doniczkach dostarczoną przez firmę ziemię wraz z nasionami oraz uzupełnić zbiornik wody. Urządzenie automatycznie dostosuje naświetlenie, temperaturę oraz ilość potrzebnej wody, aby odpowiednio stymulować wzrost roślin. Dzięki dedykowanej aplikacji możliwe jest sterowanie jasnością oraz kolorem lapmy urządzenia, oraz bezpośrednia komunikacja z firmą umożliwiająca m.in. subskrypcję dostaw kolejnych roślin. Doradztwo obejmowało przygotowanie raportu due diligence i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej.

bValue jest funduszem współfinansowanym przez PFR Ventures w ramach programu Starter.

Marcel Animucki – Manager Inwestycyjny odpowiedzialny za projekt Berlingreen: Dziękujemy za profesjonalne doradztwo SSK&W przy wykonaniu due diligence i transakcji. To kolejna transakcja bValue dokonana w spółkę zagraniczną, tym razem z Niemiec. Cieszymy się, że opiekę prawną sprawowała SSK&W i polecamy jej prawników do obsługi transakcji VC.

SSK&W świadczy usługi na rzecz funduszy VC przy inwestycji w spółki technologiczne (w ramach rund pre-seed, seed i kolejnych rund, w tym preIPO), a także przy wyjściu z inwestycji.

Szybki kontakt

Not readable? Change text. captcha txt