Stokłosa Syp & Wspólnicy (SSK&W) pełniła funkcję doradcy prawnego Zortrax S.A. (Zortrax) w procesie połączenia z Corelens S.A. oraz związanym z tym uzyskaniem przez Zortrax statusu spółki publicznej. Proces został pomyślnie zakończony w dniu 12 października 2021 r. w wyniku rejestracji akcji połączeniowych w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych. Z kolei w dniu 14 czerwca 2021 r. Sąd Rejonowy w Warszawie XIV Wydział Gospodarczy KRS zarejestrował połączenie obu spółek.

Doradztwo prawników SSK&W obejmowało m.in. przygotowanie umowy inwestycyjnej w sprawie połączenia spółek, przygotowanie planu połączenia oraz pełnej dokumentacji wykonawczej, przygotowanie dokumentu informacyjnego na potrzeby przeprowadzenia oferty publicznej akcji, przygotowanie i prowadzenie walnych zgromadzeń spółek, a także reprezentację Zortrax przed KRS oraz KDPW. SSK&W doradzała także przy wypełnianiu obowiązków informacyjnych spółki publicznej.

Pracami zespołu SSK&W kierowali Partnerzy Kancelarii – adw. dr Angelina Stokłosa. oraz adw. Przemysław Krzemieniecki

W ramach emisji połączeniowej dla dotychczasowych akcjonariuszy wyemitowano 111.937.500 akcji po cenie jednostkowej 1,34 zł, co oznacza wartość transakcji na poziomie ok. 130 mln złotych. Emisja była dokonana z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy Corelens, która zmieniła jednocześnie swoją firmę (nazwę) na Zortrax.

Mariusz Babula – Prezes Zarządu Zortrax podsumował:

“Jest to kolejny projekt, który zrealizowaliśmy razem z kancelarią SSK&W. Z partnerami SSK&W współpracujemy od lat i jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tej współpracy. Sam proces inicjowaliśmy, gdy wspólnicy SSK&W byli partnerami w kancelarii Zięba & Partners, której także dziękujemy za kilkuletnią współpracę. Warto dodać, że proces upublicznienia Zortrax był jednym z najbardziej niestandardowych procesów na polskim rynku kapitałowym w ostatnich latach. Wymagał on dużej kreatywności i zastosowania nieszablonowych rozwiązań, przy tworzeniu i implementowaniu których SSK&W sprawdziła się perfekcyjnie.”

O SSK&W:

SSK&W świadczy kompleksowe usługi doradcze dla spółek giełdowych z rynku regulowanego i z alternatywnego systemu obrotu, począwszy od bieżącej obsługi prawnej, przez doradztwo kryzysowe i strategiczne, po obsługę skomplikowanych procesów korporacyjnych i inwestycyjnych. SSK&W doradza także w procesach fuzji & przejęć (M&A) (zarówno na rzecz funduszy PE/VC, jak i spółek, w tym start-up’ów), a także świadczy bieżącą obsługę korporacyjną przedsiębiorstw.

O ZORTRAX:

Zortrax jest polską spółką, która dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie druku trójwymiarowego. Zbudowała silną pozycję na rynku desktopowych urządzeń 3D, oferując swoim klientom również materiały do druku, oprogramowanie Z-SUITE i inne produkty zwiększające wydajność procesu prototypowania. Urządzenia Zortrax są wykorzystywane przez tysiące klientów na całym świecie, w różnego rodzaju branżach od architektury, medycyny, motoryzacji przez inżynierię, wzornictwo przemysłowe czy modę. W 2020 r. Zortrax wdrożyła również linię maszyn z sektora industrial, oferując kompleksowe rozwiązania dla przemysłu. Opracowała również technologię druku 3D modeli kompozytowych z dwóch mieszanek PEEK we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną. Z rozwiązań Zortrax korzystają m.in. NASA, Toyota czy Bosch.

Szybki kontakt

Not readable? Change text. captcha txt
virtualcee