Kancelaria SSK&W doradzała funduszom VC – RKKVC oraz Czysta3.VC przy koinwestycji w Dockendo.

Doradztwo obejmowało przygotowanie i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej.

Założona w 2020 roku polska firma OnBoard (obecnie Dockendo) pojawiła się na rynku jako nowy, przełomowy portal z ofertami pracy dedykowany branży morskiej, skupiający się na segmencie superjachtów. Platforma ta z jednej strony oferuje właścicielom łodzi i agencjom rekrutacyjnym możliwość łatwego tworzenia profili statków oraz zamieszczania ofert pracy w poszukiwaniu wykwalifikowanych załóg, z drugiej umożliwia kandydatom aplikowanie poprzez wysłanie swojego CV, prezentacji wideo i certyfikatów, ułatwiające proces dla obu stron poprzez algorytmy dopasowania.

Dockendo zwróciło uwagę inwestorów i niedawno zamknęło rundę finansowania w wysokości 355 tys. EUR prowadzoną przez RKKVC (dotychczasowy inwestor) z udziałem funduszu Czysta3.VC. Nowe środki umożliwią zespołowi rozwój sprzedaży, zwiększenie udziału w rynku i opracowanie nowych funkcjonalności portalu, które jeszcze bardziej usprawnią proces rekrutacji z wykorzystaniem m.in. oceny umiejętności miękkich.

Dziękujemy za profesjonalne wsparcie zespołowi SSK&W – Szymonowi i Idze – proces został sprawnie i szybko przeprowadzony, dzięki czemu Dockendo może skoncentrować działania na szybkim wzroście– dodaje Mateusz Bodio, Dyrektor Zarządzający RKKVC.

RKKVC jest prywatnym funduszem typu Venture Capital, inwestującym w europejskie spółki o globalnym potencjale wzrostu z jasną wizją rozwoju. Przedmiotem zainteresowania funduszu RKKVC są spółki w fazie Seed i Growth będąc agnostycznym na branże i możliwości inwestycyjne.

Czysta3.VC to jeden z najaktywniejszych funduszy VC na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Inwestuje w spółki branży internetu oparte o nowe technologie w fazach seed i pre-seed.

SSK&W świadczy usługi na rzecz funduszy VC przy inwestycji w spółki technologiczne (w ramach rund pre-seed, seed i kolejnych rund, w tym preIPO), a także przy wyjściu z inwestycji.

Szybki kontakt

Not readable? Change text. captcha txt