Kancelaria SSK&W doradzała funduszowi EVC – Fidiasz ASI przy koinwestycji wraz z NCBR Investment Fund ASI w Hipromine S.A.

Doradztwo obejmowało przygotowanie i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej. Kancelaria współpracowała w tych tematach ściśle z zespołem funduszu – Prezesem i założycielem Krzysztofem Domareckim oraz dyrektorem inwestycyjnym Sławomirem Borkowskim.

Dziękujemy SSK&W  (Szymonowi i Idze) – jako kancelarii, która skoordynowała pracę różnych podmiotów o różnej dynamice operacyjnej i różnych modelach działania – komentuje Krzysztof Domarecki – Prezes Zarządu Fidiasz ASI.

Więcej o transakcji:

https://biznes.pap.pl/en/news/espi/info/3272606,hipromine-sa-(2-2022)-zawarcie-umowy-inwestycyjnej

https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20220428/hipromine-zmierzajacy-na-new-connect-pozyska-20-mln-zl-na-dalszy-rozwoj

HiProMine powstała w 2015 roku. Firma skupia się na innowacyjnej, autorskiej technologii przemysłowej hodowli owadów i wykorzystaniu ich biomasy do produkcji alternatywnych materiałów paszowych (białko, olej) oraz nawozów organicznych na skalę europejską. Oferta spółki skierowana jest głównie na rynek karm dla zwierząt domowych (pet-food) oraz pasz dla hodowli ryb, a także zwierząt gospodarskich i ogrodnictwa. Firma posiada pełną integrację pionową procesu produkcji – począwszy od własnego materiału genetycznego, po produkt końcowy. Produkcja odbywa się w modelu modułowym, co daje możliwość łatwego jej skalowania. HiProMine jest jedynym podmiotem w Polsce i jednym z zaledwie kilku w Europie oferującym produkty pochodzenia owadziego w ilościach przemysłowych.

Fidiasz to polski fundusz inwestycyjny, stworzony przez Krzysztofa Domareckiego, założyciela Grupy Selena oraz współtwórcę jej międzynarodowego sukcesu.

NCBR Investment Fund ASI jest koinwestycyjnym funduszem venture capital, należącym do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – agencji wykonawczej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Fundusz specjalizuje się w inwestycjach, w przedsiębiorstwa będące w fazie wzrostu lub ekspansji, komercjalizujące wyniki prac badawczo-rozwojowych.

SSK&W świadczy usługi na rzecz funduszy VC przy inwestycji w spółki technologiczne (w ramach rund pre-seed, seed i kolejnych rund, w tym preIPO), a także przy wyjściu z inwestycji.

Szybki kontakt

Not readable? Change text. captcha txt